Rok 2013

Listopad 2013

W tym numerze: relacja z XLII sesji Rady Gminy Czernichów, o załatwianiu spraw terminowo, podsumowanie
sezonu turystycznego, przypomnienie o segregacji śmieci.
Ponadto: o Świecie Niepodległości, o muzyce która łączy, o odnawianiu ołtarzy, o pożegnaniu lata w Dąbrowie
Szlacheckiej i dożynkach w Przegnini Duchownej.

 

Październik 2013

W tym numerze: o pracy komisji (str. 4), niebezpieczny czad (str.13), o sukcesie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP z Wołowic (str. 7), o zadłużonym samochodzie pożarniczym (str. 8), mniej przestępstw (str. 12). Ponadto: Dni Czernichowa (str. 10), porady prawne(str. 14 ) i tradycyjnie kącik czytelnika (str.7 )

 

Wrzesień 2013

 

W tym numerze: relacje z sesji (str. 4), o napisach antysemickich i dewastacji przystanków (str. 5), zmianach w regulaminie Rady Gminy Czernichów (str. 6) oraz o projekcie realizowanym w Czernichowie przez Akademię Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie(str. 8-9). Ponadto: o rajdzie samochodowym
(str. 10-11), o miniaturach samochodów strażackich (str. 12) i wiele innych ciekawych artykułów.

 

Sierpień 2013

W tym numerze: O terenach inwestycyjnych w Gminie Czernichów (str. 8-9), o podsumowaniu starego roku szkolnego, w tym pytanie - posłać czy nie posłać sześciolatka do pierwszej klasy (str. 5-6), o darmowych kursach kwalifikacyjnych uprawniających do pracy w nowym zawodzie (str. 10) i wozie strażackim dla Rusocic ( str.12). Ponadto o konkursie z nagrodą (str. 3), relacji z III Festynu Parafialnego w Czernichowie (str. 4) i ostrzeżenie przed kleszczami (str. 14).

 

 

Lipiec 2013

W tym numerze: Relacja z XXXIX sesji Rady Gminy Czernichów, rozmowa z Szymonem Łytkiem, wójtem Gminy Czernichów na temat zakupu tańszej energii elektrycznej na potrzeby gminy, o trwających i zakończonych inwestycjach w gminie. Ponadto o Zintegrowanym Informatorze Pacjenta, o wsparciu dla rodziny, o wizycie w mieście partnerskim Neuvy i wiele innych ciekawych artykułów.

 

 

Czerwiec 2013

W numerze: Relacje z sesji Rady Gminy Czernichów, sprawy związane z kanalizacją oraz wywozem śmieci, straty wywołane gwałtownym deszczem, nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla Wołowic. Ponadto: o corocznej akcji pn. „Lato na wsi”, o projekcie „Na ścieżce ornitologicznej w Kamieniu”.

 

 

Maj 2013

W tym numerze: Co działo się w szkołach i przedszkolach, spotkanie z gargulcami, nagrody dla najlepszych, relacje z uroczystości w Zespole Placówek Oświatowych w Kamieniu i sesji. Ponadto wielkie sukcesy naszych mieszkańców. Przeczytaj koniecznie.

 

 

Kwiecień 2013

W tym numerze: Gmina bezpieczna i spokojna – czyli policjanci podsumowali rok. Czym i dlaczego zajmowała się komisja budżetu i finansów, o czym mówili radni na sesji. Ponadto kim był Michał Gier i dlaczego od lat nie doczekał się nawet maleńkiej wzmianki o sobie? Przeczytaj koniecznie.

 

 

Marzec 2013

Numer świąteczny gazety

 

 

Luty - 2013

W numerze: Rewolucja w pojemnikach – czyli o co chodzi w nowej ustawie śmieciowej. Relacje z obchodów Dni Babci i Dni Dziadka, informacje co słychać w Kamieniu i innych sołectwach. Ponadto: radni swoje, komisarz swoje – czyli zamieszanie z okręgami wyborczymi.

 

 

Styczeń 2013

 

W numerze: Medale i kwiaty dla Jubilatów, nagrody dla najmłodszych, gratulacje dla wybitnych. Relacje z sesji i przeglądu przedstawień bożonarodzeniowych. Ponadto: jak nas widzą, tak nas piszą ...