Rok 2012

Listopad 2012

 

W numerze: Gimnazjaliści z Rybnej w Warszawie, relacja z sesji i Święta Niepodległości, zaproszenie na niezwykłą wystawę o naszej gminie. Ponadto informacje o tym co zdarzyło się podczas gonitwy za lisem i zmagań terenówek. Wreszcie sprawa najważniejsza. Jest już projekt nowych okręgów wyborczych w gminie, ale…

 

 

Październik 2012

 

W tym numerze: Mieszkańcy Kamienia wybrali patrona dla szkoły, relacje z sesji i z wielu imprez, które odbywały się w gminie. Ponadto kolorowa wkładka ze zdjęciami uczniów klas pierwszych, których gorąco witamy w gazecie i w szkołach. Życzymy Wam samych piątek i szóstek i pochwał w dzienniczkach.

 

 

Wrzesień 2012

 

W numerze: Radni w szkołach, mieszkańcy na imprezach. A tych nie brakowało: Dożynki Gminne, Święto Kiełbasy Lisieckiej i II Parafiada. Relacje i fotoreportaże. Poza tym medale dla strażaków i piłkarzy LKS „Start” Kamień, kolejne zwycięstwa małej Oli. O tym wszystkim i wielu innych wydarzeniach – przeczytacie w „Orce”.

 

 

sierpień 2012

 

W numerze: ile zapłacimy za wodę, relacje z dożynek w Przegini Duchownej i Rybnej, Pożegnania Lata w Dąbrowie Szlacheckiej, jubileuszu Złotych Godów. Marzenie o strefie ekonomicznej i zaproszenia na wrześniowe imprezy, na których koniecznie trzeba być. Ponadto fotoreportaż z Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych w Rusocicach.

 

 

Orka - lipiec 2012

 

W numerze: portowe wakacje, relacja z sesji i imprez, które odbyły się w naszej gminie. Ponadto rozmowa z wójtem i przewodniczącą Rady Gminy Czernichów.

 

 

Czerwiec 2012

 

W numerze: Pikniki, turnieje, pokazy i igrzyska czyli relacje z naszych szkół i przedszkoli. Gościmy w Dąbrowie Szlacheckiej, Brukseli, pytamy radnych, podpowiadamy co robić w wakacje.

 

 

Maj 2012

 

W tym numerze: Gminne konkursy wiedzy rozstrzygnięte, Zdrowetki w ogólnopolskim finale konkursu, przyjeżdżają Francuzi z Neuvy, z wizytą w Czułówku. Ponadto stałe rubryki i relacje.

 

 

Kwiecieć 2012

 

W tym numerze: debiutują 5 - letni poeci, radni podsumowują rok, w Kamieniu oceniają bagnięć, a w Czernichowie kartki. Poza tym trochę historii i marzeń, mokry list do redakcji, relacje z sesji i konkursów. A do tego - fotoreportaże.

 

 

Marzec 2012

 

 

Luty 2012

W tym numerze: Rewolucji nie będzie – zapewnia wójt Szymon Łytek w odpowiedzi na pogłoski o likwidacji szkół i komunikacji aglomeracyjnej. Piszemy o podatkach, odwiedzamy seniorów, uczniów, przedszkolaków i strażaków z Wołowic

 

Styczeń 2012

W tym numerze: Anioły i Smerfy w szopce czyli VI Gminny Przegląd Przedstawień Bożonarodzeniowych zakończony, 250 pocztówek do przyjaciela, paragrafy za bezmyślność i 5 Zdrowetek. Brzmi dziwnie? Tym bardziej przeczytaj numer od deski do deski.