Rok 2010

MARZEC 2010

W numerze m.in.: Najmłodsi historycy odkrywają tajemnice swych rodów; Relacje z sesji; Złote gody par małżeńskich; Świat oczami przedszkolaków; Wołowice pod wpływem Amora.

 

KWIECIEŃ 2010

W numerze m.in.: Co nowego w naszej gminie, Święta w tekstach i fotografii – palmy, koszyczki i pisanki, Ponadto zrobieni w jajo czyli jak Zarząd Województwa Małopolskiego  podzielił pieniądze i co o tym myślą nasi samorządowcy.

 

MAJ 2010

W tym numerze przeczytacie o: Walce z powodzią, Gdzie szukać pomocy, Sukcesie naszych mieszkańców w Krakowie, Czym jest absolutorium, Tajemnicach wytwarzania papieru, O Druhach na medal.

 

CZERWIEC 2010

Wydanie specjalne z okazji XX-lecia Samorządu Terytorialnego

 

LIPIEC 2010

W tym numerze przeczytacie o: Co działo się w szkołach i sołectwach; Ostatnich przygotowaniach do wrześniowego jubileuszu; Gościach z francuskiej gminy Neuvy; Jak spędzić wakacje?; Sukcesach naszych najmłodszych mieszkańców; Drugim cudzie nad Wisłą;Pierwszej takiej imprezie w Zagaciu; Kto lepił garnki w Rybnej; Ponadto: podajemy wyniki głosowania w wyborach prezydenckich w naszej gminie. I najważniejsze: dziękujemy. Komu i za co? Dowiecie się po lekturze lipcowej „Orki”.

 

WRZESIEŃ 2010

W tym numerze przeczytacie o: nowych stawkach za wodę, zbliżających się wyborach samorządowych, niezwykłej historii Stanisława Aronsona, dożynkach gminnych, przebudowie drogi wojewódzkiej 780. Zapraszamy także do niezwykłej galerii fotograficznej pierwszaków.

 

PAŹDZIERNIK 2010

W tym numerze przeczytacie o: ważnych informacjach przed wyborami samorządowymi, 150-leciu Szkoły Rolniczej w Czernichowie, święcie pieczonego ziemniaka w Kłokoczynie, środkach unijnych pozyskanych przez naszą gminę, szkole w Rybnej.

 

LISTOPAD 2010

Zapraszamy do lektury. W miesięczniku m.in.:Czym zajmowali się radni V kadencji; Wywiady z: Trzeba myśleć do przodu - z wójtem Szymonem Łytkiem; Dobra współpraca skutkuje dobrymi rozwiązaniami z Jackiem Podgórskim, przewodniczącym Rady Gminy V kadencji; To był dobry czas dla powiatu i gminy ze starostą powiatu krakowskiego Józefem Krzyworzeką; Nie lubię pustych obietnic - Z Januszem Fajto, radnym powiatu krakowskiego.

 

GRUDZIEŃ 2010

W numerze m.in.: wybory w liczbach, nowi radni obradują, relacje z listopadowego święta, z wizytą u przedszkolaków, 10 lat stowarzyszenia w Czułówku, dar strażaków, zapracowany Święty Mikołaj. Ponadto stałe rubryki i ciepłe życzenia na zimowe dni.